Белорусская федерация ориентирования

Авторизация

Логин:
Пароль:
Регистрация
Забыли свой пароль?

Предстоящие соревнования

«Кубок Сильван Люкс»

Онлайн-регистрация

БГУ-98


Соревнования



Поиск по сайту


  • Https://agatvspb.ru

    https://agatvspb.ru ледоходы для обуви купить ледоходы для обуви купить в спб.

    agatvspb.ru

  • Https://datadome.ru

    https://datadome.ru обследование цод - аудит инженерной инфраструктуры цода.

    datadome.ru

Прикреплённые файлы:

ІІ Чэмпіянат Рэспублікі Беларусь па спартыўным арыентаванні на роварах
Юнацкае першынства БФА
VI, VII і VIII этапы кубка БФА

25-27 ліпеня 2014 года
Бюлетэнь №2

Арганізатары

Беларуская федэрацыя арыентавання, клуб арыентавання «БДУ».
Галоўны суддзя – Мемелаў Аляксей, +375-29-666-67-64, takumasato@tut.by
Галоўны сакратар — Пестава Кацярына, +375-29-152-23-09

Удзельнікі

Да ўдзелу ў спаборніцтвах у асабістым і камандным заліках па групах МЖЕ і МЖА дапускаюцца ўсе жадаючыя спартсмены, у складзе каманд клубаў, вобласцей ці асабіста.

Да ўдзелу ў юнацкім першынстве (групы МЖ18) дапускаюцца спартсмены 1996 года нараджэння і маладзейшыя.

Праграма

25 ліпеня

15:30 – 17:00. Рэгістрацыя ўдзельнікаў на месцы старта.
17:00 – 18:30. Старт на спрынтэрскай дыстанцыі.

26 ліпеня

10:30 – 11:30. Рэгістрацыя ўдзельнікаў на месцы старта.
11:30 – 11:45. Цырымонія адкрыцця спаборніцтваў.
12:00 – 13:30. Старт на сярэдняй дыстанцыі.

27 ліпеня

11:00 – 11:10. Масавы старт на доўгай дыстанцыі.
14:00 – 15:00. Цырымонія ўзнагароджання і закрыцця спаборніцтваў.
Праграма спаборніцтваў можа быць удакладнена.

Вызначэнне вынікаў

Вынікі ў асабістым заліку вызначаюцца па кожнаму дню спаборніцтваў.

Агульнакамандны залік падлічваецца па шасці лепшых выніках па групах МЖЕ і МЖА у другі і трэці дні спаборніцтваў. У выпадку аднолькавай сумы перавагу атрымлівае каманда, у якой больш 1-х месцаў і г.д. Агульнакамандныя вынікі вызначаюцца па суме балаў, паводле табліцы:


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12


МЖЕ

100

97

94

91

89

87

85

83

81

80

79

78

...

МЖА

70

67

64

61

59

57

55

53

51

50

49

48

...

Узнагароджанне

Пераможцы і прызеры груп MЖЕ і МЖ18 узнагароджваюцца прызамі і ганаровымі граматамі. Пераможцы і прызеры груп MЖА узнагароджваюцца ганаровымі граматамі. Каманда-пераможца і каманды-прызёры атрымліваюць ганаровыя граматы.

Карты

25 ліпеня – аграгарадок Лясны
26, 27 ліпеня – Валяр'янава
Падрыхтоўка карт – вясна-лета 2014.

Пражыванне

Ёсць магчымасць пражывання ў палявых умовах у цэнтры спаборніцтваў на месцы старта другога і трэцяга дзён.

Заяўка

Заяўка на спаборніцтвы ажыццяўляецца праз спецыяльную форму для заяўкі - заяўка на ЧРБ.
Апошні тэрмін прымання заяўкі – 22 ліпеня.
Мэтавы ўзнос на арганізацыю спаборніцтваў:


3 дні

1 дзень

Арэнда SI-чыпа (1 дзень)

МЖЕ, МЖА

100000

50000

5000

МЖ18

50000

25000

5000

Ёсць магчымасць заяўкі па розных групах (Е і А) у розныя дні спаборніцтваў.

Карта месцаў спаборніцтва

https://mapsengine.google.com/map/u/0/edit?mid=zXvFIuIONre0.kxxSTJOZRDyU
Каардынаты месцаў старта:
Пятніца - 54.009494, 27.681951

Субота, нядзеля - 53.964028, 27.698374



Назад в раздел